KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17281026
nr 1728 1026
Harry Booström
(1917-1996), Sverige
Oljemålning, "Islossning". Signerad, daterad -59. Olja på pannå, 60x60 cm, yttermått inklusive ram: 63x63 cm
Harry Booström, född 1917 på Gotland, död 1996, svensk målare och tecknare.
Utrop:
8.000 kr
Såld:
5.800 kr
måndag 29 september 2025
kl 18:32:47
5.000 kr
5.200 kr
5.400 kr
5.600 kr
- Klassiska
29 sep
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Harry Booström
Läs mer om Harry Booström